Livescores

Premier League England Premier League
13:15 FT Burnley 0 - 2 Manchester United
15:30 25' Liverpool 1 - 0 Crystal Palace
Primera División Spain Primera División
10:00 FT Real Sociedad 1 - 0 Deportivo La Coruña (1-0)
14:15 83' Celta de Vigo 0 - 1 Real Betis
16:30 Las Palmas - Deportivo Alavés
18:45 Real Madrid - Barcelona
Bundesliga Germany Bundesliga
13:30 FT Freiburg 2 - 1 Bayer Leverkusen (1-0)
15:30 25' Schalke 04 0 - 1 RB Leipzig
Serie A Italy Serie A
10:30 FT Sassuolo 2 - 2 Napoli
13:00 FT Udinese 2 - 1 Cagliari
13:00 FT Sampdoria 1 - 2 Crotone (1-0)
13:00 FT Milan 1 - 2 Empoli
13:00 FT Lazio 6 - 2 Palermo (5-0)
13:00 FT Chievo 1 - 3 Torino
18:45 Juventus - Genoa
Ligue 1 France Ligue 1
13:00 FT Toulouse 1 - 1 Nice
15:00 45' Saint-Étienne 0 - 0 Rennes
19:15 Olympique Lyonnais - Monaco
Eredivisie Netherlands Eredivisie
10:30 FT Utrecht 1 - 0 Roda JC
12:30 FT Sparta Rotterdam 0 - 1 ADO Den Haag
12:30 FT Vitesse 0 - 2 Feyenoord
14:45 52' PSV 1 - 0 Ajax (1-0)
Primeira Liga Portugal Primeira Liga
15:00 HT Paços de Ferreira 1 - 0 Sporting Braga (1-0)
17:00 Vitória Guimarães - Boavista
19:15 Porto - Feirense
Süper Lig Turkey Süper Lig
10:30 FT Akhisar Belediyespor 5 - 1 Bursaspor (4-1)
16:00 Galatasaray - Fenerbahçe
Pro League Belgium Pro League
16:00 Anderlecht - Club Brugge
Premier League Russia Premier League
09:00 FT Tom' Tomsk 1 - 2 Gazovik Orenburg (1-1)
11:30 FT Krylya Sovetov 0 - 0 Rubin Kazan'
14:00 FT Krasnodar 2 - 0 Arsenal Tula
Superliga Albania Superliga
14:00 FT Laçi 1 - 5 Skënderbeu Korçë
14:00 FT Kukësi 4 - 1 Tirana
17:00 Partizani Tirana - Teuta Durrës
Primera División Argentina Primera División
18:15 Estudiantes - Huracán
19:15 Atlético Rafaela - Boca Juniors
20:00 San Martín San Juan - Belgrano
21:15 River Plate - Sarmiento
22:30 Talleres Córdoba - Godoy Cruz
23:15 Arsenal - Independiente
Prim B Nacional Argentina Prim B Nacional
15:05 HT Brown de Adrogué 0 - 0 Nueva Chicago
16:15 Atlético Paraná - Argentinos Juniors
18:30 Villa Dálmine - Instituto
18:30 Almagro - Flandria
19:00 Guillermo Brown - Gimnasia Jujuy
19:00 Ferro Carril Oeste - Juventud Unida G.
19:00 Boca Unidos - Independiente Rivadavia
20:00 Estudiantes de San Luis - San Martín Tucumán
Torneo Federal A Argentina Torneo Federal A
19:00 Defensores Belgrano VR - Alvarado
20:00 Cipolletti - Gimnasia Mendoza
19:30 Gimnasia y Tiro - Unión Aconquija
20:00 AH Zapla - Club Atlético Mitre
23:00 Sarmiento Resistencia - Juventud Antoniana
Premier League Armenia Premier League
13:00 FT Shirak 0 - 1 Alashkert
A-League Australia A-League
09:00 FT Melbourne City 0 - 2 Perth Glory
Bundesliga Austria Bundesliga
14:30 67' Rapid Wien 0 - 2 Austria Wien
Premier League Belarus Premier League
14:00 FT Slavia 2 - 2 Minsk (2-1)
16:00 Isloch - Gomel
UEFA Europa League Play-offs Belgium UEFA Europa League Play-offs
18:00 Genk - Mouscron-Péruwelz
LFPB Bolivia LFPB
19:00 Sport Boys - Blooming
20:00 Bolívar - San José
21:15 Oriente Petrolero - Club Universitario
Paulista A1 Brazil Paulista A1
19:00 Corinthians - São Paulo
Paulista A2 Brazil Paulista A2
19:00 XV de Piracicaba - Portuguesa
19:00 São Caetano - Penapolense
19:00 Água Santa - Taubaté
19:00 Mogi Mirim - Rio Preto
19:00 Rio Claro - Sertãozinho
19:00 Bragantino - Votuporanguense
19:00 Barretos - Velo Clube
19:00 Capivariano - União Barbarense
19:00 Batatais - Guarani
19:00 Oeste - Juventus
Maranhense Brazil Maranhense
18:45 Cordino - Sampaio Corrêa
Piauiense Brazil Piauiense
19:00 Parnahyba - Ríver
Carioca 1 Brazil Carioca 1
19:00 Flamengo - Botafogo
Gaucho 1 Brazil Gaucho 1
19:00 Caxias - Internacional
22:00 Novo Hamburgo - Grêmio
Mineiro 1 Brazil Mineiro 1
19:00 Atlético Mineiro - URT
21:00 Cruzeiro - América Mineiro
Baiano 1 Brazil Baiano 1
19:00 Vitória - Vitória da Conquista
Paranaense 1 Brazil Paranaense 1
19:00 Londrina - Atlético PR
19:00 Coritiba - Cianorte
Pernambucano 1 Brazil Pernambucano 1
19:00 Náutico - Sport Recife
Catarinense 1 Brazil Catarinense 1
19:00 Figueirense - Metropolitano
19:00 Litoral - Atlético Tubarão
19:00 Internacional SC - Avaí
22:00 Criciúma - Chapecoense
22:00 Joinville - Brusque
Goiano 1 Brazil Goiano 1
19:00 Goiás - Atlético GO
Paraibano Brazil Paraibano
21:30 Campinense - Treze
21:30 Botafogo PB - Atlético Cajazeirense
Alagoano Brazil Alagoano
19:00 ASA - CSA
19:00 CRB - Murici
A PFG Bulgaria A PFG
14:45 53' Cherno More 1 - 1 Lokomotiv Plovdiv (1-1)
17:00 CSKA Sofia - Ludogorets
Primera División Chile Primera División
15:00 HT Palestino 2 - 0 Cobresal (2-0)
18:30 San Luis - Colo Colo
23:30 Huachipato - Univ. Concepción
Primera B Chile Primera B
19:00 Ñublense - Copiapó
19:30 Santiago Morning - Iberia
21:00 Curicó Unido - La Serena
CSL China PR CSL
07:00 FT Changchun Yatai 1 - 0 Henan Jianye
11:35 FT Shandong Luneng 1 - 1 Chongqing Lifan
Primera A Colombia Primera A
01:00 FT Envigado 1 - 2 Millonarios (1-0)
20:15 Atlético Huila - Atlético Nacional
22:15 Cortuluá - América de Cali
22:30 Santa Fe - Águilas Pereira
Primera B Colombia Primera B
16:30 Universitario Popayán - Valledupar
20:00 Unión Magdalena - Cúcuta Deportivo
20:00 Orsomarso - Barranquilla
20:15 Fortaleza - Depor FC
20:30 Boyacá Chicó - Llaneros
21:00 Real Cartagena - Bogotá
Primera División Costa Rica Primera División
02:00 FT Herediano 0 - 0 Santos de Guápiles
20:00 Limón - Deportivo Saprissa
1. HNL Croatia 1. HNL
13:00 FT Split 0 - 0 Lokomotiva Zagreb
1. Division Cyprus 1. Division
13:00 FT APOEL 1 - 1 Anorthosis
15:00 HT Apollon 0 - 1 AEL
Czech Liga Czech Republic Czech Liga
11:15 FT Jablonec 2 - 4 Příbram
15:30 25' Sparta Praha 0 - 0 Viktoria Plzeň
FNL Czech Republic FNL
15:00 HT Baník Ostrava 1 - 0 Táborsko (1-0)
16:00 Opava - České Budějovice
Superliga Denmark Superliga
14:00 FT Nordsjælland 0 - 1 Brøndby
16:00 København - Midtjylland
1st Division Denmark 1st Division
11:45 FT FC Helsingør 3 - 0 Hobro (1-0)
11:45 FT Fremad Amager 2 - 3 Vejle (2-1)
11:45 FT Roskilde 1 - 2 AB (1-1)
11:45 FT Nykøbing 2 - 2 Fredericia
11:45 FT Skive 2 - 1 HB Køge (1-0)
11:45 FT Vendsyssel 1 - 1 Næstved
Primera A Ecuador Primera A
17:00 Universidad Católica - Macará
20:00 Delfin - Emelec
22:00 Barcelona - Fuerza Amarilla
Premier League Egypt Premier League
13:45 FT El Geish 0 - 1 Petrojet
13:45 FT Smouha 3 - 3 Al Mokawloon (2-1)
15:45 7' ENPPI 0 - 0 Ismaily
18:00 El Entag El Harby - Al Ittihad
Primera Division El Salvador Primera Division
00:30 FT Sonsonate 1 - 0 Pasaquina
01:00 FT Isidro Metapán 0 - 1 FAS
01:15 FT Alianza 0 - 1 Águila 1
FA Cup England FA Cup
14:00 90' Arsenal 1 - 1 Manchester City
Championship England Championship
11:00 FT Aston Villa 1 - 0 Birmingham City
WSL England WSL
13:00 FT Birmingham City 0 - 0 Sunderland
13:00 FT Yeovil Town 1 - 4 Liverpool
13:00 Arsenal - Notts County
Veikkausliiga Finland Veikkausliiga
14:00 FT JJK 1 - 5 HJK
2. Bundesliga Germany 2. Bundesliga
11:30 FT Eintracht Braunschweig 2 - 0 Bochum
11:30 FT Sandhausen 4 - 0 Karlsruher SC (2-0)
11:30 FT Würzburger Kickers 1 - 1 Nürnberg (1-0)
3. Liga Germany 3. Liga
12:00 FT Rot-Weiß Erfurt 0 - 0 Preußen Münster
12:00 FT Zwickau 2 - 1 Fortuna Köln (2-0)
Regionalliga Germany Regionalliga
12:00 FT Weiche Flensburg 4 - 2 Borussia Hildesheim (3-1)
12:00 FT Havelse 0 - 1 Schwarz-Weiß Rehden
12:00 FT Eintracht Norderstedt 2 - 0 LSK Hansa (1-0)
12:00 FT Eichede 1 - 3 Drochtersen / Assel
13:00 FT VfB Oldenburg 2 - 0 Meppen
11:00 FT Schönberg 1 - 1 Auerbach
11:30 FT BFC Dynamo 2 - 1 Babelsberg
11:30 FT Viktoria Berlin 3 - 2 Meuselwitz (1-0)
11:30 FT Energie Cottbus 1 - 1 Hertha BSC II
11:30 FT Wacker Nordhausen 2 - 1 Neustrelitz
11:30 FT Oberlausitz Neugersdorf 0 - 1 Union Fürstenwalde
13:00 FT Lokomotive Leipzig 1 - 2 Carl Zeiss Jena
13:30 FT Schalke 04 II 1 - 1 Rödinghausen (1-0)
13:30 FT Rot-Weiß Oberhausen 2 - 0 Wuppertaler SV (2-0)
12:00 FT Koblenz 1 - 2 Ulm
12:00 FT Kickers Offenbach 2 - 2 Hessen Kassel
Frauen Bundesliga Germany Frauen Bundesliga
09:00 FT Borussia M'gladbach 0 - 3 USV Jena
12:00 FT Turbine Potsdam 0 - 1 Freiburg
12:00 FT SC Sand 0 - 1 SGS Essen
12:00 FT Duisburg 0 - 1 Bayern München
12:00 FT Hoffenheim 3 - 1 Bayer Leverkusen (2-0)
12:30 FT FFC Frankfurt 1 - 5 Wolfsburg (1-1)
Super League Greece Super League
16:00 Larissa - Xanthi
16:00 Kerkyra - Panionios
16:00 Iraklis - Panaitolikos
16:00 Veria - Asteras Tripolis
16:00 Levadiakos - AEK Athens
16:00 Olympiakos Piraeus - PAS Giannina
16:00 Panathinaikos - Atromitos
16:00 Platanias - PAOK
Football League Greece Football League
12:00 FT Aris 2 - 0 Agrotikos Asteras (2-0)
12:00 Panthrakikos - Panegialios
13:00 FT Apollon Smirnis 4 - 0 Kalloni (2-0)
13:00 FT OFI 3 - 0 Acharnaikos (2-0)
13:00 FT Panelefsiniakos 2 - 1 Kissamikos
13:00 FT Trikala 5 - 0 Aiginiakos (4-0)
13:00 FT Sparti 2 - 1 Kallithea (1-0)
Liga Nacional Guatemala Liga Nacional
02:00 FT Malacateco 1 - 1 Deportivo Petapa (1-0)
17:00 Suchitepéquez - Cobán Imperial
17:00 Mictlán - Comunicaciones
17:30 Antigua GFC - Marquense
21:00 Municipal - Xelajú
Liga Nacional Honduras Liga Nacional
01:00 FT Real España 2 - 1 Honduras Progreso (1-0)
01:00 FT Social Sol 2 - 1 Marathón (1-1)
21:00 Juticalpa - Olimpia
21:00 Vida - Platense
22:00 Motagua - Real Sociedad
Premier League Hong Kong Premier League
06:30 FT Rangers 5 - 2 Hong Kong Sapling (3-2)
I-League India I-League
11:00 FT East Bengal 3 - 1 Minerva (1-0)
13:35 FT Mumbai 1 - 1 Shillong Lajong (1-0)
ISL Indonesia ISL
08:00 FT Bali United 1 - 2 Persipura (1-2)
11:30 FT Arema 2 - 0 Bhayangkara Surabaya Utd (1-0)
Lega Pro Italy Lega Pro
14:30 68' Robur Siena 1 - 2 Viterbese Castrense (1-1)
12:30 FT Sambenedettese 2 - 3 Santarcangelo (1-3)
14:30 68' FeralpiSalò 1 - 4 Reggiana (1-3)
14:30 68' Maceratese 0 - 0 Teramo
14:30 68' Gubbio 0 - 0 Venezia
18:30 Forlì - Bassano Virtus
18:30 Mantova - Lumezzane
18:30 Fano - Modena
12:30 FT Vibonese 2 - 1 Catanzaro
12:30 FT Juve Stabia 2 - 1 Fidelis Andria (1-0)
12:30 FT Fondi 2 - 2 Foggia
12:30 FT Casertana 3 - 1 Matera (3-1)
12:30 FT Lecce 0 - 1 Messina
12:30 FT Siracusa 2 - 0 Paganese (1-0)
12:30 FT Reggina 3 - 2 Virtus Francavilla (2-0)
14:30 68' MonosPolis 1 - 0 Catania (1-0)
14:30 68' Melfi 0 - 0 Taranto
16:30 Nuova Cosenza - Akragas
J2 League Japan J2 League
05:00 FT Fagiano Okayama 2 - 1 Montedio Yamagata (1-0)
05:00 FT Kamatamare Sanuki 1 - 3 Gifu
08:00 FT Zweigen Kanazawa 0 - 2 Roasso Kumamoto
K League Classic Korea Republic K League Classic
06:00 FT Jeonbuk Motors 2 - 0 Pohang Steelers (1-0)
06:00 FT Sangju Sangmu 1 - 0 Gwangju (1-0)
K League Challenge Korea Republic K League Challenge
06:00 FT Gyeongnam 3 - 0 Ansan Greeners (1-0)
08:00 FT Seoul E-Land 0 - 0 Suwon City
Premier League Malta Premier League
14:00 90' Sliema Wanderers 1 - 1 Mosta
16:00 Birkirkara - Hibernians
Liga MX Mexico Liga MX
00:00 FT Monterrey 1 - 0 Tigres UANL
00:00 FT Atlas 1 - 0 Pachuca (1-0)
00:06 FT León 1 - 0 Puebla (1-0)
02:00 FT Necaxa 2 - 1 Morelia (1-1)
17:00 Pumas UNAM - Veracruz
Ascenso MX Mexico Ascenso MX
00:00 FT Alebrijes de Oaxaca 1 - 1 Lobos BUAP
02:00 FT Dorados 4 - 0 Zacatepec (1-0)
22:00 Mineros de Zacatecas - Cimarrones de Sonora
CONCACAF U17 N/C America CONCACAF U17
17:30 Jamaica U17 - United States U17
20:00 Mexico U17 - El Salvador U17
Tweede Divisie Netherlands Tweede Divisie
12:30 FT De Treffers 4 - 0 Lienden
Eliteserien Norway Eliteserien
16:00 Rosenborg - Aalesund
16:00 Vålerenga - Sogndal
16:00 Viking - Odd
16:00 Sarpsborg 08 - Kristiansund
16:00 Tromsø - Stabæk
18:00 Lillestrøm - Brann
1. Division Norway 1. Division
13:00 FT Arendal 2 - 0 Florø (2-0)
13:00 FT Fredrikstad 0 - 1 Bodø / Glimt
13:30 FT Tromsdalen 1 - 2 Start
16:00 Elverum - Ullensaker / Kisa
16:00 Jerv - Strømmen
16:00 Levanger - Mjøndalen
16:00 Åsane - Sandnes Ulf
Toppserien Norway Toppserien
11:00 FT Sandviken 2 - 2 Trondheims-Ørn (2-1)
11:00 FT Stabæk 6 - 1 Medkila (2-0)
13:00 FT Klepp 4 - 2 Grand Bodø (1-2)
Division Profesional Paraguay Division Profesional
14:00 FT 1 Olimpia 2 - 1 Sportivo Luqueño (1-0)
21:00 Nacional Asunción - Cerro Porteño
23:10 Sol de América - Guaraní
Primera División Peru Primera División
01:00 FT Universitario 3 - 1 UTC Cajamarca (2-0)
18:30 Sport Huancayo - Real Garcilaso
21:00 Deportivo Municipal - Alianza Lima
Segunda Liga Portugal Segunda Liga
10:15 FT Academico Viseu 1 - 0 Portimonense
15:00 HT Varzim 0 - 1 Sporting Covilhã
15:00 HT Vizela 0 - 0 Fafe
15:00 HT Sporting CP II 3 - 0 Vitória Guimarães II (3-0)
15:00 HT Desportivo Aves 0 - 0 Famalicão
15:00 HT Benfica II 0 - 1 Porto II
15:00 HT Freamunde 0 - 1 Penafiel
15:00 HT Gil Vicente 2 - 1 Cova Piedade (2-1)
15:00 HT Leixões 3 - 0 Olhanense (3-0)
16:00 Santa Clara - União Madeira
FNL Russia FNL
08:00 FT Yenisey 2 - 0 Kuban' Krasnodar (1-0)
08:00 FT Luch Vladivostok 1 - 1 Tosno
10:00 FT Neftekhimik 0 - 1 Spartak Moskva II
11:00 FT Tyumen 3 - 1 Fakel
12:00 FT Volgar Astrakhan 0 - 0 SKA-Energiya
12:00 FT Spartak Nal'chik 0 - 1 Tambov
13:00 FT Dinamo Moskva 2 - 1 Mordovia Saransk (1-1)
13:00 FT Baltika 1 - 1 Sibir
13:00 FT Shinnik 1 - 0 Sokol Saratov
16:00 Zenit St. Petersburg II - Khimki
Scottish Cup Scotland Scottish Cup
11:00 FT Celtic 2 - 0 Rangers (1-0)
Super Liga Serbia Super Liga
17:00 Radnički Niš - Voždovac
17:00 Javor Ivanjica - Mladost Lučani
15:00 HT Metalac GM 1 - 0 Bačka Palanka (1-0)
S.League Singapore S.League
11:30 FT Tampines Rovers 1 - 0 Young Lions
Super Liga Slovakia Super Liga
13:20 FT Slovan Bratislava 0 - 1 Žilina
15:30 25' Senica 0 - 0 Podbrezová
1. SNL Slovenia 1. SNL
14:55 HT Krško 0 - 1 Olimpija
Segunda División Spain Segunda División
10:00 FT Numancia 1 - 1 Tenerife
14:00 FT Mirandés 0 - 1 Real Zaragoza
14:00 FT Mallorca 1 - 1 Córdoba (1-1)
16:00 Reus Deportiu - Alcorcón
16:00 Almería - Sevilla II
Allsvenskan Sweden Allsvenskan
13:00 FT Hammarby 0 - 0 GIF Sundsvall
13:00 FT Häcken 1 - 2 Norrköping (1-0)
15:30 25' AFC United 0 - 0 Halmstad
15:30 26' Östersunds FK 0 - 0 IFK Göteborg
Superettan Sweden Superettan
13:00 FT Åtvidaberg 1 - 1 Falkenberg (1-1)
15:00 HT Brommapojkarna 1 - 0 Norrby (1-0)
Damallsvenskan Sweden Damallsvenskan
13:00 FT Limhamn Bunkeflo 1 - 1 Piteå (1-0)
Division 1 Sweden Division 1
13:30 FT Akropolis 2 - 3 Umeå (2-1)
14:00 90' Sollentuna 2 - 1 Nyköping (1-0)
14:00 FT IFK Luleå 0 - 1 Enskede
14:00 FT Assyriska 1 - 2 Arameiska / Syrianska
15:00 HT Vasalund 1 - 1 Sandviken (1-1)
15:00 HT Brage 1 - 0 Carlstad United (1-0)
14:00 90' Landskrona 1 - 0 Assyriska BK (1-0)
Super League Switzerland Super League
11:45 FT St. Gallen 1 - 2 Thun
11:45 FT Young Boys 1 - 2 Lugano
14:00 FT Sion 0 - 1 Lausanne Sport
Challenge League Switzerland Challenge League
13:00 FT Chiasso 3 - 1 Wil (2-1)
13:00 FT Le Mont 0 - 2 FC Schaffhausen
Ligue 1 Tunisia Ligue 1
14:00 90' Ben Guerdane 0 - 0 Etoile du Sahel
14:45 53' ES Tunis 1 - 0 Métlaoui (1-0)
16:00 CS Sfaxien - Club Africain
1. Lig Turkey 1. Lig
10:00 FT Boluspor 4 - 1 Bandırmaspor (2-0)
10:00 FT Ümranıyespor 2 - 2 Mersin İdmanyurdu (1-1)
13:00 FT Elazığspor 2 - 1 Samsunspor
13:00 FT Eskişehirspor 2 - 2 Sivasspor (1-0)
MLS USA MLS
00:00 FT Dallas 1 - 0 Sporting KC
01:30 FT Real Salt Lake 1 - 3 Atlanta United
17:30 New York City - Orlando City
20:00 LA Galaxy - Seattle Sounders
22:00 Minnesota United - Colorado Rapids
NASL USA NASL
01:00 FT Edmonton 2 - 1 Puerto Rico FC
USL USA USL
00:30 FT Rio Grande Valley 0 - 1 Tulsa Roughnecks
00:30 FT Saint Louis FC 1 - 2 Charlotte Independence (1-2)
02:00 FT Reno 1868 2 - 2 Colorado Springs (1-0)
02:00 FT Seattle Sounders II 1 - 3 Real Monarchs
02:30 FT LA Galaxy II 1 - 1 Orange County Blues
02:30 FT Sacramento Republic 0 - 2 Portland Timbers II
20:00 Bethlehem Steel - Orlando City II
NWSL USA NWSL
02:00 FT Seattle Reign 5 - 1 Houston Dash (3-0)
20:00 Boston Breakers - Sky Blue
Premier League Ukraine Premier League
16:30 Zorya - Chornomorets
11:00 FT Stal Dniprodzerzhynsk 1 - 0 Zirka 1
14:00 90' Karpaty 1 - 0 Volyn (1-0)
Persha Liga Ukraine Persha Liga
13:00 FT Inhulets 1 - 2 Veres (1-1)
13:00 FT Skala Stryi 1 - 2 Kolos Kovalivka
Primera División Uruguay Primera División
18:30 Sud América - Liverpool
18:30 Defensor Sporting - Boston River
18:30 Rampla Juniors - Wanderers
19:00 Fénix - Nacional
Primera División Venezuela Primera División
15:00 HT Atlético Venezuela 2 - 1 Mineros de Guayana (2-1)
19:00 Atlético Socopó - Deportivo Anzoátegui
19:30 Portuguesa - Estudiantes de Mérida
21:00 Deportivo La Guaira - Metropolitanos
21:00 Deportivo Táchira - Caracas