Livescores

Premier League England Premier League
12:30 FT West Ham United 0 - 0 Chelsea
15:00 FT Arsenal 2 - 0 Everton
Primera División Spain Primera División
10:00 FT Levante 2 - 6 Sevilla (1-4)
14:15 FT Villarreal 0 - 0 Valencia 1
18:00 80' Real Betis 2 - 2 Athletic Club 1
18:45 HT 1 Barcelona 1 - 1 Girona (1-1)
Bundesliga Germany Bundesliga
13:30 FT Bayer Leverkusen 1 - 0 Mainz 05
16:00 FT Eintracht Frankfurt 1 - 1 RB Leipzig (1-0)
Serie A Italy Serie A
10:30 FT Torino 1 - 3 Napoli
13:00 FT Bologna 2 - 0 Roma (1-0)
13:00 FT Chievo 0 - 2 Udinese
13:00 FT Lazio 4 - 1 Genoa (2-0)
16:00 FT Milan 2 - 2 Atalanta (1-0)
18:30 52' Frosinone 0 - 0 Juventus
Ligue 1 France Ligue 1
13:00 FT Rennes 1 - 3 PSG (1-1)
15:00 FT Guingamp 1 - 3 Bordeaux
19:00 39' Olympique Lyonnais 1 - 0 Olympique Marseille
Eredivisie Netherlands Eredivisie
10:15 FT Feyenoord 1 - 0 Utrecht
12:30 FT Emmen 0 - 1 PEC Zwolle
12:30 FT 2 Groningen 1 - 3 AZ (1-1)
14:45 FT PSV 3 - 0 Ajax (3-0)
Primeira Liga Portugal Primeira Liga
15:00 FT Tondela 2 - 0 Moreirense (1-0)
15:00 FT Feirense 0 - 0 Nacional
17:30 FT Benfica 2 - 0 Desportivo Aves (1-0)
19:30 9' Portimonense 1 - 0 Vitória Guimarães
Süper Lig Turkey Süper Lig
13:00 FT Kasımpaşa 1 - 2 Alanyaspor
16:00 FT Antalyaspor 2 - 1 Sivasspor (2-1)
16:00 FT Akhisar Belediyespor 3 - 0 Galatasaray
Pro League Belgium Pro League
12:30 FT Gent 0 - 4 Club Brugge
16:00 FT Anderlecht 2 - 1 Standard Liège
18:00 83' Cercle Brugge 2 - 5 Genk (1-2)
Premier League Russia Premier League
13:30 FT Zenit 5 - 3 Lokomotiv Moskva 1 (1-1)
16:00 FT CSKA Moskva 1 - 1 Spartak Moskva
CAF Confederation Cup Africa CAF Confederation Cup
13:00 FT Enyimba 5 - 1 Rayon Sports (2-1)
16:00 FT Raja Casablanca 1 - 0 CARA Brazzaville (1-0)
19:00 41' USM Alger 0 - 1 Al Masry
19:00 42' RSB Berkane 1 - 0 V.Club
Superliga Albania Superliga
13:45 FT Kastrioti Krujë 1 - 1 Laçi
16:45 FT Kukësi 1 - 0 Kamza (1-0)
Primera División Argentina Primera División
14:00 FT 1 Tigre 0 - 2 Huracán
14:00 FT San Martín Tucumán 0 - 0 Argentinos Juniors
16:15 FT Gimnasia La Plata 1 - 1 Rosario Central
16:15 FT San Martín San Juan 1 - 3 Atlético Tucumán
20:45 Boca Juniors - River Plate
Prim B Nacional Argentina Prim B Nacional
14:00 FT Nueva Chicago 1 - 0 Olimpo 1 (1-0)
14:00 FT Brown de Adrogué 0 - 0 Los Andes 1
18:00 81' Independiente Rivadavia 1 - 0 Platense 1
18:30 50' Temperley 0 - 1 Arsenal
18:35 HT Quilmes 0 - 0 Almagro
Prim B Metro Argentina Prim B Metro
18:30 53' Estudiantes Caseros 0 - 0 Tristán Suárez
Torneo Federal A Argentina Torneo Federal A
14:00 FT Juventud Unida G. 1 - 2 Douglas Haig (1-0)
18:00 83' Def. de Pronunciamiento 0 - 0 Gimnasia Concepción
18:30 53' Unión Sunchales 0 - 0 Atlético Paraná
18:00 83' Independiente Neuquén 1 - 0 Deportivo Madryn (1-0)
18:00 83' Sol de Mayo 0 - 2 Sansinena
19:00 40' Cipolletti 1 - 0 Ferro Carril Oeste LP
23:00 Villa Mitre - Deportivo Roca
14:00 FT Estudiantes de San Luis 1 - 1 San Lorenzo Alem
18:15 68' Sportivo Belgrano 0 - 0 Deportivo Maipú
18:30 Huracán Las Heras - Juventud Unida Univ.
23:30 Sportivo Desamparados - Racing Córdoba
14:00 FT Chaco For Ever 1 - 0 San Jorge Tucumán
18:00 83' San Martín Formosa 0 - 0 AH Zapla
18:15 68' Gimnasia y Tiro 1 - 0 Sarmiento Resistencia (1-0)
Premier League Armenia Premier League
12:00 FT Shirak 3 - 0 Artsakh (3-0)
13:00 FT Avan Academy 1 - 3 Banants
Bundesliga Austria Bundesliga
12:30 FT Austria Wien 0 - 3 LASK Linz
12:30 FT Wacker Innsbruck 1 - 3 Admira 1
15:00 FT Salzburg 2 - 1 Rapid Wien (1-0)
1. Liga Austria 1. Liga
08:30 FT Pasching 0 - 3 Liefering
Premier League Belarus Premier League
16:45 FT Dinamo Minsk 3 - 2 Luch Minsk (1-0)
Second Division Belgium Second Division
14:00 FT Mechelen 2 - 0 Westerlo
LFPB Bolivia LFPB
19:00 38' Wilstermann 0 - 0 Sport Boys
19:00 39' Real Potosí 2 - 2 Bolívar
21:15 San José - Blooming
23:30 Oriente Petrolero - Royal Pari
Serie A Brazil Serie A
14:00 FT Grêmio 3 - 2 Ceará (2-2)
19:00 41' Atlético PR 2 - 0 Paraná
19:00 41' Flamengo 1 - 1 Atlético Mineiro
19:00 38' Corinthians 0 - 0 Internacional
21:00 Vitória - Botafogo
21:00 Sport Recife - Palmeiras
22:00 Cruzeiro - Santos
Serie B Brazil Serie B
00:00 FT Avaí 3 - 1 Sampaio Corrêa
A PFG Bulgaria A PFG
12:00 FT Vereya 1 - 1 Dunav 2010 (1-0)
14:30 FT Cherno More 1 - 2 Slavia Sofia (1-1)
17:00 FT Botev Plovdiv 2 - 3 Ludogorets (2-0)
Primera División Chile Primera División
15:00 FT Univ. Concepción 3 - 1 Universidad Chile 1 (2-0)
18:00 80' Curicó Unido 1 - 0 O'Higgins (1-0)
20:30 Colo Colo - Antofagasta
Primera B Chile Primera B
18:30 49' Cobresal 2 - 3 Melipilla (2-3)
19:00 41' Deportes Valdivia 2 - 1 Magallanes
19:00 39' Ñublense 0 - 0 Barnechea
20:00 Unión San Felipe - Cobreloa
23:00 Rangers - Coquimbo Unido
CSL China PR CSL
11:35 FT Tianjin Teda 2 - 2 Guizhou Renhe (2-1)
11:35 FT Guangzhou R&F 1 - 1 Chongqing Lifan
China League One China PR China League One
07:30 FT Yanbian Baekdu 4 - 1 Beijing Enterprises (1-0)
11:00 FT Dalian Transcendence 2 - 0 Harbin Yiteng 1 (1-0)
11:30 FT Meizhou Wuhua 2 - 2 Shenzhen Ruby (1-1)
11:30 FT Shijiazhuang Yongchang 1 - 2 Wuhan Zall (1-1)
11:30 FT Liaoning Whowin 1 - 1 Meizhou Kejia
11:35 FT Taiyuan Zhongyou Jiayi 0 - 0 Anhui Litian
Primera A Colombia Primera A
00:45 FT Millonarios 2 - 2 Once Caldas (1-2)
22:15 Deportivo Cali - Deportes Tolima
22:30 Deportivo Pasto - Alianza Petrolera
Primera B Colombia Primera B
16:30 FT Universitario Popayán 2 - 2 Cortuluá
20:00 Valledupar - Llaneros
20:15 Real Cartagena - Unión Magdalena
20:30 Depor FC - Barranquilla
23:00 Real Santander - Bogotá
Primera División Costa Rica Primera División
00:00 FT San Carlos 2 - 0 Limón (1-0)
02:00 FT Santos de Guápiles 0 - 0 Deportivo Saprissa
17:00 FT Cartaginés 3 - 2 Carmelita (2-1)
17:05 FT Alajuelense 2 - 0 Grecia (1-0)
21:00 UCR - Herediano
21:05 Guadalupe - Pérez Zeledón
1. HNL Croatia 1. HNL
14:30 FT Dinamo Zagreb 5 - 3 Inter Zaprešić (1-0)
17:00 FT Istra 1961 2 - 4 Hajduk Split (1-3)
1. Division Cyprus 1. Division
15:00 FT APOEL 2 - 5 Doxa
17:00 FT Alki Oroklini 0 - 0 Anorthosis
Czech Liga Czech Republic Czech Liga
16:00 FT Slavia Praha 1 - 0 Bohemians 1905 (1-0)
FNL Czech Republic FNL
13:00 FT Hradec Králové 4 - 0 Viktoria Žižkov (2-0)
14:30 FT Táborsko 1 - 1 České Budějovice
14:30 FT Varnsdorf 0 - 1 Třinec
Superliga Denmark Superliga
10:00 FT SønderjyskE 0 - 0 Midtjylland 1
12:00 FT Hobro 0 - 5 AaB
14:00 FT København 2 - 1 Nordsjælland (1-0)
16:00 FT AGF 3 - 2 Brøndby (2-1)
1st Division Denmark 1st Division
11:45 FT Fredericia 2 - 0 Lyngby
11:45 FT Thisted 3 - 3 Viborg (2-1)
11:45 FT Næstved 2 - 1 Fremad Amager (1-0)
11:45 FT HB Køge 2 - 2 FC Helsingør (2-0)
11:45 FT Roskilde 3 - 0 Hvidovre
11:45 FT Silkeborg 3 - 1 Nykøbing (1-1)
Primera A Ecuador Primera A
00:00 FT Delfin 2 - 1 Emelec (1-1)
17:00 FT LDU Quito 0 - 0 Barcelona
21:00 Independiente del Valle - Deportivo Cuenca
Premier League Egypt Premier League
13:30 FT Haras El Hodood 1 - 0 Nojom El Mostabel
19:00 39' Zamalek 1 - 1 Al Mokawloon
19:00 Asyouty Sport - Al Ahly
Primera Division El Salvador Primera Division
00:30 FT Chalatenango 1 - 1 Águila
17:00 FT Sonsonate 2 - 5 Alianza (1-2)
21:00 Municipal Limeño - Audaz
21:00 FAS - Isidro Metapán
22:00 Santa Tecla - Jocoro
Premier League 2 Division One England Premier League 2 Division One
12:00 FT Everton U23 6 - 0 Tottenham Hotspur U23 (3-0)
Premier League 2 Division Two England Premier League 2 Division Two
12:00 FT Middlesbrough U23 0 - 2 Manchester United U23
WSL England WSL
11:15 FT Brighton & Hove Albion 0 - 1 Liverpool
13:00 FT Arsenal 4 - 3 West Ham United (2-2)
13:00 FT Everton 0 - 0 Chelsea
13:00 FT Manchester City 2 - 2 Bristol Academy
13:00 FT Reading 0 - 1 Birmingham City
Meistriliiga Estonia Meistriliiga
12:00 FT Tallinna Kalev 0 - 2 Nõmme Kalju
Veikkausliiga Finland Veikkausliiga
16:00 FT Mariehamn 2 - 2 TPS (1-2)
Ykkönen Finland Ykkönen
15:30 FT Ekenäs IF 0 - 3 HIFK
2. Bundesliga Germany 2. Bundesliga
11:30 FT Hamburger SV 0 - 5 Jahn Regensburg
11:30 FT MSV Duisburg 1 - 2 Erzgebirge Aue (1-0)
11:30 FT Heidenheim 2 - 0 Greuther Fürth
11:30 FT Paderborn 4 - 4 Magdeburg (2-1)
3. Liga Germany 3. Liga
11:00 FT Zwickau 0 - 1 Osnabrück
12:00 FT Hallescher FC 1 - 0 Aalen (1-0)
Regionalliga Germany Regionalliga
12:00 FT Havelse 1 - 1 LSK Hansa
12:00 FT Eintracht Norderstedt 2 - 2 Weiche Flensburg
13:00 FT Holstein Kiel II 2 - 0 Jeddeloh
13:00 FT VfL Oldenburg 1 - 0 Lupo-Martini
11:30 FT Budissa Bautzen 0 - 1 Chemnitzer FC
11:30 FT Meuselwitz 1 - 3 Union Fürstenwalde (1-2)
11:30 FT Hertha BSC II 3 - 0 BFC Dynamo (1-0)
11:30 FT Wacker Nordhausen 0 - 0 Rot-Weiß Erfurt
12:00 FT Hoffenheim II 3 - 0 Mainz 05 II
Frauen Bundesliga Germany Frauen Bundesliga
09:00 FT FFC Frankfurt 1 - 4 Hoffenheim
11:00 FT Bayern München 4 - 0 Duisburg (1-0)
12:00 FT Werder Bremen 0 - 1 Bayer Leverkusen
12:00 FT Turbine Potsdam 2 - 0 SC Sand (2-0)
12:00 FT Freiburg 4 - 0 Borussia M'gladbach (2-0)
13:00 FT SGS Essen 0 - 5 Wolfsburg
Super League Greece Super League
13:00 FT Xanthi 3 - 0 OFI (2-0)
16:00 FT Panathinaikos 3 - 0 Levadiakos (2-0)
17:30 FT PAOK 2 - 0 AEK Athens (1-0)
Liga Nacional Guatemala Liga Nacional
00:00 FT Comunicaciones 1 - 1 Deportivo Petapa
02:00 FT Xelajú 1 - 0 Iztapa
17:00 FT Deportivo Sanarate 2 - 3 Antigua GFC (1-1)
18:00 83' Malacateco 2 - 1 Cobán Imperial (1-1)
19:30 10' Deportivo Chiantla 0 - 0 Guastatoya
Liga Nacional Honduras Liga Nacional
21:00 Juticalpa - Vida
21:30 INFOP - Real España
22:00 Platense - Olimpia
22:00 Motagua - Honduras Progreso
Úrvalsdeild Iceland Úrvalsdeild
14:00 FT KA 4 - 3 Grindavík (4-2)
14:00 FT ÍBV 2 - 1 Stjarnan
14:00 FT Fjölnir 0 - 2 Breidablik
14:00 FT KR 1 - 1 Fylkir
14:00 FT Keflavík 0 - 4 Víkingur Reykjavík
14:00 FT FH 2 - 1 Valur
ISL Indonesia ISL
08:30 FT PSM 2 - 0 Sriwijaya (1-0)
08:30 FT PSIS Semarang 4 - 2 Perseru Serui
09:00 FT Persib 3 - 2 Persija (1-1)
Persian Gulf Pro League Iran Persian Gulf Pro League
15:30 FT Padideh Khorasan 0 - 0 Tractor Sazi
16:00 FT Persepolis 1 - 0 Sepidrood Rasht
Serie B Italy Serie B
19:00 37' Biancoscudati Padova 1 - 0 Cremonese
Lega Pro Italy Lega Pro
12:30 FT Cuneo 1 - 1 Gozzano
12:30 FT Olbia 2 - 1 Pro Patria
14:30 FT Alessandria 1 - 3 Pro Piacenza
14:30 Arezzo - Pro Vercelli
14:30 FT Pistoiese 2 - 4 Lucchese (2-3)
14:30 Robur Siena - Pisa
14:30 Virtus Entella - Arzachena
18:30 Novara - Albissola
- Fano - Ternana
12:30 FT FeralpiSalò 0 - 0 Fermana 1
12:30 FT GIANA Erminio 1 - 2 Imolese (1-1)
12:30 FT Ravenna 0 - 1 Südtirol
12:30 FT Renate 1 - 1 Vicenza (1-1)
16:30 FT AlbinoLeffe 1 - 2 Pordenone (1-2)
16:30 FT Teramo 0 - 0 Sambenedettese
16:30 FT Virtus Verona 0 - 2 Monza
16:30 FT Vis Pesaro 2 - 1 Gubbio
- Catania - Siracusa
J1 League Japan J1 League
09:00 FT Urawa Reds 4 - 0 Vissel Kobe (2-0)
10:00 FT Consadole Sapporo 0 - 2 Kashima Antlers
J2 League Japan J2 League
05:00 FT Mito Hollyhock 0 - 1 Albirex Niigata
05:00 FT Matsumoto Yamaga 2 - 0 Roasso Kumamoto (1-0)
05:00 FT Gifu 1 - 1 Tokyo Verdy (1-0)
05:00 FT Kamatamare Sanuki 0 - 2 Omiya Ardija
06:00 FT JEF United 0 - 1 Yokohama
J3 League Japan J3 League
04:00 FT Blaublitz Akita 1 - 1 Gamba Osaka U23
05:00 FT Fukushima United 0 - 1 YSCC
08:00 FT Parceiro Nagano 2 - 1 Sagamihara (1-1)
K League Classic Korea Republic K League Classic
05:00 FT Jeju United 2 - 2 Gangwon (1-2)
07:00 FT Suwon Bluewings 0 - 0 Jeonbuk Motors 1
07:00 FT Jeonnam Dragons 1 - 0 Ulsan 1
K League Challenge Korea Republic K League Challenge
06:00 FT Gwangju 1 - 2 Daejeon Citizen (1-0)
06:00 FT Anyang 3 - 1 Suwon City (1-1)
Virsliga Latvia Virsliga
12:00 FT Jelgava 0 - 0 Spartaks
13:00 FT Valmiera / BSS 1 - 6 Ventspils
15:00 FT Liepāja 0 - 0 Caramba/Dinamo Rīga
Premier League Malta Premier League
16:00 FT Gzira United 3 - 2 Hibernians (2-1)
18:00 83' Floriana 0 - 0 Birkirkara
Liga MX Mexico Liga MX
00:00 FT León 0 - 1 Lobos BUAP
02:00 FT Cruz Azul 2 - 0 Atlas (1-0)
02:06 FT Tijuana 1 - 0 Pachuca 2
21:00 Guadalajara - Querétaro
23:00 Santos Laguna - Veracruz
Ascenso MX Mexico Ascenso MX
00:00 FT Altamira 0 - 1 Mineros de Zacatecas
00:00 FT Alebrijes de Oaxaca 1 - 0 Dorados (1-0)
Eliteserien Norway Eliteserien
16:00 FT Strømsgodset 1 - 2 Molde (1-2)
16:00 FT Stabæk 3 - 2 Ranheim 1 (1-1)
16:00 FT Kristiansund 2 - 1 Haugesund
16:00 FT Bodø / Glimt 1 - 2 Start
16:00 FT Brann 1 - 1 Sandefjord
18:00 84' Rosenborg 2 - 1 Sarpsborg 08
1. Division Norway 1. Division
13:00 FT Viking 2 - 0 Sogndal (1-0)
14:00 FT Nest-Sotra 0 - 1 Florø
14:00 FT Jerv 1 - 0 Strømmen (1-0)
16:00 FT Sandnes Ulf 1 - 1 Notodden (1-0)
16:00 FT HamKam 2 - 2 Levanger (1-0)
16:00 FT Kongsvinger 1 - 1 Tromsdalen
16:00 FT Ullensaker / Kisa 1 - 1 Åsane
2. Division Norway 2. Division
11:00 FT Fram 1 - 1 Mjølner (1-1)
14:00 FT Raufoss 3 - 1 Fredrikstad (1-1)
14:00 FT Odd II 4 - 1 Hønefoss
11:00 FT Vard 3 - 1 Stjørdals-Blink (1-0)
12:00 FT Brattvåg 2 - 3 Arendal (1-2)
13:00 FT Vålerenga II 2 - 2 Kjelsås
13:30 FT Bryne 4 - 1 Hødd (1-1)
Toppserien Norway Toppserien
14:00 FT Grand Bodø 1 - 3 Røa
Division Profesional Paraguay Division Profesional
00:00 FT Deportivo Santaní 1 - 0 Libertad (1-0)
21:35 Nacional Asunción - Cerro Porteño
23:40 Deportivo Capiatá - Independiente FBC
Primera División Peru Primera División
01:00 FT 1 Sport Boys 3 - 1 Real Garcilaso 1
16:00 FT Sporting Cristal 4 - 0 Deportivo Municipal (1-0)
21:00 Universitario - Universidad San Martín
Ekstraklasa Poland Ekstraklasa
13:30 FT Śląsk Wrocław 4 - 1 Piast Gliwice (1-0)
16:00 FT Górnik Zabrze 1 - 3 Jagiellonia Białystok (1-0)
I Liga Poland I Liga
10:30 FT Podbeskidzie 1 - 1 Sandecja Nowy Sącz
10:45 FT Katowice 1 - 1 Puszcza Niepołomice (1-1)
Segunda Liga Portugal Segunda Liga
10:15 FT Vitória Guimarães II 0 - 2 Leixões
15:00 FT Academico Viseu 3 - 4 Famalicão (1-4)
16:00 FT Farense 0 - 2 Académica
16:00 FT Paços de Ferreira 3 - 0 Sporting Covilhã (2-0)
16:00 FT Estoril 1 - 4 Mafra (1-2)
Liga I Romania Liga I
18:00 83' Steaua Bucureşti 2 - 0 Dunărea Călăraşi (2-0)
FNL Russia FNL
07:00 FT Luch Vladivostok 1 - 0 Sibir
10:00 FT Tom' Tomsk 3 - 1 Chertanovo (2-0)
10:30 FT Spartak Moskva II 2 - 1 SKA-Energiya (1-0)
11:00 FT Zenit St. Petersburg II 0 - 1 Baltika
13:00 FT Avangard Kursk 2 - 0 Tyumen (1-0)
13:00 FT Khimki 2 - 3 Torpedo Armavir (1-1)
14:00 FT Dinamo St. Petersburg 0 - 0 Tambov
14:00 FT Shinnik 1 - 2 Mordovia Saransk
15:00 FT Fakel 0 - 0 Krasnodar II
15:00 FT Rotor Volgograd 2 - 1 Shakhter-Volga-Olimpiets (1-0)
Premiership Scotland Premiership
11:30 FT Kilmarnock 2 - 1 Celtic
14:00 FT Rangers 5 - 1 St. Johnstone (2-0)
Super Liga Serbia Super Liga
17:00 FT Partizan 1 - 1 Crvena Zvezda (1-0)
S.League Singapore S.League
09:30 FT Albirex Niigata S 2 - 2 Hougang United
09:30 FT Home United 4 - 3 Warriors (1-2)
Super Liga Slovakia Super Liga
13:00 FT DAC 3 - 2 Spartak Trnava (1-1)
1. SNL Slovenia 1. SNL
12:00 FT Triglav 1 - 2 Rudar
14:00 FT Celje 1 - 0 Mura (1-0)
16:15 FT Olimpija 3 - 1 Aluminij
PSL South Africa PSL
13:00 FT Bloemfontein Celtic 0 - 1 Maritzburg United
13:00 FT SuperSport United 4 - 0 Black Leopards (2-0)
Segunda División Spain Segunda División
10:00 FT 1 Mallorca 1 - 3 Albacete
14:00 FT Real Oviedo 1 - 1 Elche (1-1)
16:00 FT Las Palmas 1 - 0 Málaga
16:00 FT Reus Deportiu 1 - 1 Gimnàstic Tarragona
16:00 FT Numancia 0 - 2 Almería
18:00 84' Cádiz 0 - 2 Alcorcón
Primera División Women Spain Primera División Women
09:00 FT Sevilla 2 - 1 Sporting de Huelva
11:00 FT Granadilla Tenerife Sur 3 - 0 Valencia (1-0)
11:00 FT EDF Logroño 2 - 2 Real Sociedad (1-0)
13:00 FT Málaga 0 - 3 Real Betis
Allsvenskan Sweden Allsvenskan
13:00 FT AIK 1 - 0 Hammarby
15:30 FT Malmö FF 4 - 0 Kalmar (3-0)
Superettan Sweden Superettan
13:00 FT Varberg 1 - 2 Gefle 1 (1-1)
13:00 FT Falkenberg 2 - 0 Jönköpings Södra
15:30 FT 1 Örgryte 4 - 1 Brage 1 (2-0)
15:30 FT Helsingborg 1 - 0 Frej
Division 1 Sweden Division 1
12:30 FT Linköping City 1 - 1 Umeå
13:00 FT Carlstad United 1 - 0 Syrianska FC
13:30 FT Tegs 5 - 0 Arameiska / Syrianska (2-0)
14:00 FT Assyriska 0 - 2 Västerås SK
12:00 FT Lund 0 - 1 Tvååker
13:00 FT Mjällby 5 - 1 Husqvarna (2-0)
14:00 FT Karlskrona 1 - 1 Grebbestad (1-0)
14:00 FT Ängelholm 1 - 3 Skövde AIK
14:00 FT Ljungskile 3 - 1 Åtvidaberg (1-0)
Damallsvenskan Sweden Damallsvenskan
11:00 FT Vittsjö 0 - 1 Limhamn Bunkeflo
12:00 FT Rosengård 3 - 0 Kristianstad (2-0)
13:00 FT Djurgården 0 - 1 Piteå
Super League Switzerland Super League
14:00 FT Young Boys 7 - 1 Basel 1 (2-0)
14:00 FT St. Gallen 2 - 2 Lugano (2-0)
14:00 FT Zürich 1 - 0 Luzern
Challenge League Switzerland Challenge League
14:00 FT Vaduz 0 - 1 Winterthur
1. Lig Turkey 1. Lig
13:30 FT Eskişehirspor 0 - 0 Gaziantep BB
16:30 FT Altay 0 - 1 Giresunspor
16:30 FT Afjet Afyonspor 1 - 1 Balıkesirspor
3. Lig Turkey 3. Lig
12:30 FT Kırşehirspor 1 - 1 Elaziz Belediyespor 1 (1-0)
MLS USA MLS
00:00 FT 1 Minnesota United 3 - 2 Portland Timbers (3-0)
17:00 FT Philadelphia Union 2 - 0 Sporting KC
23:00 LA Galaxy - Seattle Sounders
23:00 Whitecaps - Dallas
USL USA USL
00:00 FT Colorado Springs 1 - 2 Arizona United
00:00 FT Tulsa Roughnecks 1 - 1 Swope Park Rangers
00:30 FT Nashville 1 - 1 Charleston Battery 1 (1-1)
00:30 FT Rio Grande Valley 3 - 0 Seattle Sounders II (2-0)
00:30 FT Saint Louis FC 2 - 0 San Antonio 1
02:00 FT Fresno FC 2 - 2 Portland Timbers II
02:00 FT Reno 1868 3 - 3 Las Vegas Lights (1-1)
02:30 FT LA Galaxy II 6 - 1 Real Monarchs (2-0)
23:00 OKC Energy - Sacramento Republic
Premier League Ukraine Premier League
14:00 FT Dynamo Kyiv 4 - 0 Desna (1-0)
14:00 FT Shakhtar Donetsk 3 - 0 Chornomorets
16:30 FT Vorskla 2 - 1 Zorya
Persha Liga Ukraine Persha Liga
13:00 FT Rukh Vynnyky 0 - 0 Hirnyk-Sport
13:00 FT Obolon'-Brovar 0 - 1 Avanhard
14:00 FT Inhulets 1 - 1 Volyn
15:00 FT Teplovyk 1 - 0 Ahrobiznes Volochysk
Primera División Uruguay Primera División
19:00 40' Cerro 1 - 2 Racing
19:00 40' River Plate 0 - 0 Defensor Sporting
19:00 El Tanque Sisley - Fénix
19:00 40' Boston River 0 - 0 Rampla Juniors
19:00 40' Peñarol 0 - 0 Torque
21:30 Wanderers - Progreso
Primera División Venezuela Primera División
15:00 FT Deportivo La Guaira 2 - 2 Trujillanos (2-0)
19:30 10' Atlético Venezuela 0 - 0 Mineros de Guayana
19:30 10' Deportivo Táchira 0 - 0 Portuguesa
20:00 Estudiantes de Caracas - Academia Puerto Cabello
20:00 Zulia - Metropolitanos
22:00 Monagas - Caracas
23:00 Deportivo Lara - Estudiantes de Mérida
23:00 Zamora - Deportivo Anzoátegui
V.League 1 Vietnam V.League 1
10:00 Song Lam Nghe An - Thanh Hoa
10:00 Can Tho - Hai Phong
10:00 Quang Nam - Quang Ninh
10:00 Sanna Khanh Hoa - Hồ Chí Minh
11:00 Nam Dinh - Hoang Anh Gia Lai
11:00 Ha Noi - Da Nang